ZESPÓŁ PSYCHOTERAPII, EDUKACJI i POMOCY PSYCHOLOGICZNEJ

Formy pomocy

 

 Konsultacja psychoterapeutyczna

To wstępne spotkanie, podczas którego psycholog zapoznaje się z problemem, z którym przychodzisz i wspólnie ustalacie najbardziej odpowiednią dla Ciebie formę pomocy. Przed podjęciem takiej decyzji proponujemy od jednego do trzech spotkań konsultacyjnych, które poprzedzają rozpoczęcie właściwej terapii.

Koszt: 100 zł

Psychoterapia indywidualna

To cykl spotkań z psychoterapeutą, w ramach którego pracujemy nad rozwiązaniem problemu, wyeliminowaniem jego przyczyn oraz zdobyciem nowych umiejętności radzenia sobie z podobnymi problemami w przyszłości. Spotkania takie dają również możliwość głębszego poznania siebie i pracy nad własnym rozwojem.
Sesje terapeutyczne odbywają się raz w tygodniu, każda z nich trwa ok. 50 minut.

Koszt: 100 zł za każdą sesję

Terapia małżeństw i par

To cykl spotkań z psychoterapeutą lub dwójką psychoterapeutów, w którym uczestniczą partnerzy lub małżonkowie. Celem tych spotkań jest rozwiązanie problemu pary, poprawienie relacji w związku oraz lepsze poznanie własnych potrzeb i oczekiwań.
Spotkania odbywają się raz na trzy tygodnie, trwają ok. 60 min.

Koszt: 150 zł za każdą sesję

Terapia rodzinna

To spotkania całej rodziny z psychoterapeutą. Mają one na celu wsparcie rodziny w trudnej dla niej sytuacji i pomoc w rozwiązaniu problemu, z którym borykają się jej członkowie. W trakcie takich spotkań nabywa się także nowe umiejętności związane z radzeniem sobie w sytuacjach trudnych, poprawą komunikacji miedzy członkami rodziny, lepszym rozumieniem siebie nawzajem.
Spotkania odbywają się z udziałem dwóch psychoterapeutów, raz w miesiącu. Każde trwa ok. 90 min.

Koszt: 200 zł za każdą sesję

Konsultacje wychowawcze dla rodziców

Konsultacje wychowawcze mają na celu wsparcie i edukację na temat faz rozwoju dziecka oraz wychowania, postaw rodzicielskich i rozwiązywania problemów wychowawczych. Zawierają również elementy i ćwiczenia Szkoły dla Rodziców i Wychowawców, kursu, którego głównym celem jest nauka budowania prawidłowych relacji z dziećmi.Czasem problem jest na tyle poważny, że warto skonsultować się ze specjalistą, który ma doświadczenie w pracy z rodzinami i pomoże wybrać odpowiednią dla Ciebie lub Twojego dziecka formę pomocy.

Koszt: 100 zł 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy na: www.czytelnia.self.krakow.pl